מהומותג 品牌 ? האם זה רק עיצובל וגו

חברה המתראת ומצר ו/אושירות ומכלול הרגשות המתעורים אצל הצרכן כלפי אות ומוצר/שירות זה ה "מותג"。

כאשר ישנה הבטחה לצרכן והצרכן יוצר ציפייה מהוצר רק יאז יים "מותג".ככל שהרגשות והציפיות חזקים אצל הצרכן כך המותג חזק יותר, ידוע מווכר.דלמותג מצליח ומותג היטב, הצרכן ייחס ערכים חיוביים כמואיכות, יוקרה, הנאה אשר בסופו של דבר יגרמו למוצרלהיות נחשק ויגרמו לעליה ביקוש.

לפיכך המותג מבטיח לצרכן, מוצר העומד בציפיוית.דחו לודגמא נייקי - מוצר ספורט איכותי או מרצדס - רכב יוקרתי.

אז למה צריך מותגים?

בעידן השפעבשוק תחרותי של היום ישנם מוצרים/שירוים יאן סוף שכמעט אינם ניתנים ל הבדלה.דאז איך בכל זאת נעדיף מוצר אחד למשנהו?

הקניית ערך מוסף למוצר יוצרת בידול וייחודיות, משנה ומעלהאת ערך המתוג וגורמת לצרכן להעדיף, להעריך ואף לשלם יותר בשערות אחוזים בעבור המוצראו השירות

כלמור ככול ש "פרמיית המותג" גבוהה יתר כך הפירמה תדרוש עלות גבוה יותר עבור המוצרעל מנת ליצרוביוש רבק ס.ג'ינס זה ג'ינס.אבל דיזל "שווה" יורת - השקעה שנעשתה במיתוג הפירמה, עיצובל וגו ויצירת לוגו, יצרה יפיה רבה אשר גרמה לעליה בביקוש לג'ינס ומיצבה את הפירמה כמותג מספר אחד בשוק הג'ינסים。ה "יוקרתי" גורמים לצרכן לשלם 1000 ש "ח עבור אותומוצר עטוף ב "מיתיוג "אחר。

המות הג הנו הנכס היקרוהחשוב ביותר לחברה.בניית מותג מצליח מחייבת ראיה אסטרטגית עסקית ולכן תבסס החברה את פעולותיה סביב הותמג במטרה אחת:  קידום המותג וביסוס מעדה של החברה מעל מתחרויתה (הבידול)

איך בונים מותג?

שילבוקונספט ייחודי ואטרקטיבי, מעוררת רגשות, יוצרת פייה ונכנסת לליבושל הצרכן.

  1. שרט לך מפת דרכים

    - הכן תכנית.תהליך התכנון והפיתוח של המותגארוך מורכב.הגדר ערכי המותג, מטרות שיוקיות, קהלי יעד, נתח שוק וכו'.הלמשל האם המותג שלי היה יוקרית או נגיש לכל כיס?האם אני פונה בשפה קלילה או שפה אלגנטית?אלה חל ק מהשאלות שצריך לשאול כאשר מתחילים לתכנן את המותגובכלל הקים עסק.

  1. קביעת קיב לחשיפת המותג קבביעת קהל המטרה יש לקחת בחשבון גם את התקציב והאמצעים העומדים לרשות החברה。

בחברות גדולות בעלות תקציבים גדולים נפרסם לקהל הרחב יותר אך בחברות קטנות לרוב התקציב קטן ולכן ניתן לחלק את הפרסום לקבוצות קהלים ולפרסם תחילה רק לאחת מן הקבוצות.פרוסום רק לחלק מקהל והרעיון מאחורי יצירת "באז", אותו פרסום מקורי שעושה “רעש”, הוא לחולל עניין סביב המוצר, הטמעת עיצוב לוגו או מסע הפרסום כך שהן יהוו נושא לשיחה ובכך יגדילו את מספר האנשים המושפעים מאותה פרסומת.

 אחרי ביסוס מעמד המוצר בקבוצה הנבחרת, נפחית את הפרסום בהדרגה בקבוצה ונפנה את הקציבל קבוצה חשה על מנת להרחיב את נתח השוק.

  1. בחירת מסר, עיצוב לוגוושפת המותג

    המסר יבוסס על תועלות המוצר יותאם לקהל היעד אליו אנו מכוינים.שפת המותג "הזהות המיתוגית" תהיה מורכבת המסממנים החיצוניים של החברה או המוצר כמולוגו, סלוגן, צבע, אריזה עוצבת, מחרי וכו'。היא תעביר מסר אחיד ועבבקי בפרסום בכל אמצעי המדיה והתקשותר על מנת ל החדיר את המותג לשוקת חרותי שתהי זכיהר ה לצרכן בכל מוקם ובכל זמן.לצבעים ולגופנים יש משמעות רבה במיתוג מומלץ להעמיק ולקרוא עוד על משמעות הצבעים ביתוג עסקי ומה מסמל צבע הלוגו שלי

בבחירת הצבעים, הסלוגן והלוגואל תקלו רשא.זה הרושם הראשוני במפגש בין הצרכן למוצר!זכרו אין הזדמנת שניה לראשם ראשוני.הרשום שיבקל הלקוח הפוטנציאלי ויחליט האם הוארוצה לרכושאת המוצר או השירות שלכם.

 

  1. אמצעים לפרסום

העיקריות של הפרסום ליידע, לשכנע, לחזק את מעדתושל הצרכן כלפי המותג ובסופו של דברל הניע לפעולה את הצרכן.על הפרסום ל העביר מסר ל קהלי מטרה רחבים ככל הניתן באמצעות ערוצי התקשורת השונים.

הפרסום הראשון החשוב ביותר זה הפרסום הפנימי - עיצוב לוגו זה נושא חשוב ביותר במיתוג עסק. עיצוב לוגו שלכם מוצב בפתח החנות או המשרד באופן בולט וברור.ניר המכתבים והמעטפה אשר נשלחים ללוקחות, כרטיס הביקור המחולק ללקוחות חדשים, מודעת דרושים, פולדרומצגת לסוכני המכירות、עיטוף רכב החברה כשלט חוצות נוסע, כל אלו כלי עבודה חשובים בביותר, משאירים רושם אשוני ומקשפים את זהות העסקשלכם.

דיורוישיר - יש להתאים את המסר ל קהל, הרי ל א בכל מקום יש את אותו הקהל.דיורו ללקוחות קבועים, חברי מועדון, לקוחות פוטנציאלים רבבדים שונים, סוכנים וכו'.אפשר ורצוי לחלק פרסום מעניין, אחר ומקורי על מנת להתחרות על תשומת לב הלקוח הפוטנציאלי על ידי דיוור קטלוג, פרוספקט, פלייר, ברושור, קופונים, תלי דלת, גלויה, פולדר, מוצר קד”ם עם דוגמית מהמוצר וכו’.

עיתונות - אשית יש לקחת בחשבון את כמות התפוצה וקהל יעדשל העיתון.דיעתומול מרעיב、 כלכליסט מול דה מרקר, מקומונים, מגזינים מוקדי קהל (לאישה, אוטו, את, עיתון דתי וכו'. ד5E4↩רוסום דדועה באבל, דעמוד או חצי עמ' ישאירושם על הקורא ויהיה במדור הרלונטי בו הקל היעד קוא.דוגמא במדור ספורט נפרסם מוצר לגבר.במרור כילוית נפרסם מסעדה ובילוי.

פרוס ם חוצות - כשלט חוצות, מכוונים או קירות בניינים, זו היא מדיה להמונים שהמסר הב הוא קצריה מאוד קושה לזכיה.לרוב היא תגיע כפרסום מגבה ומומלץ לשלב מדועה בעיתוןאו דיוור ישי ער למנת להגיע לתוצאות המרביתולת קללוחאת מירבה אינפורמציה לוהוא זוק על מנת לבצער כישה.

יארוע השקה - מסיבת עיתונאים, מובילי דעת קהל וגורמים בכירים בתעשיה.באירוע יש להעברי את המסר העיקרי של הקמפיין מנוסח באופן המעניין עיתונאים.

יחסי ציבור - ופרסום סמוי.פרוסום זה יופיעלרוב כידיעה או המלצה בעיתונות אשר עיתונאי כתב אודות המוצר.דש ליצור קשר עםהעיתונאים באופן ישיר או דרך משרד יחסי ציבור.

תרעוכה או כנס - במסגרת תערוכה חלק מקהל היעד כבר נמצאים במקום.החיסרון הוא כי מתחרים מוצרים רבים על תשומת הלבעתרוכה, ולכל מוצר תינתן תשומת לב נמוכה יותר לכן יש דלאוג לגיימיקים ונראות בולטת ייחודית במקום.

אינטראקטיב - בעידן הכנולוגי נוכחות ברשת האינטרנט היא חיונית.אתר האינטרנט חייבלהיות דעכני וקמודם במנועי החיפוש. כאשר לקוח מתעניין במוצר או בחברה הוא ימצא את כל האינפומציה על מנת לרכושא ותו.כך שבעלות נמוכה יחסית אפשר להוביל קמפיין אינטרנטי וקבלות להגעי קהלי יעדרבים בזמן קצר.דביורו ניוזלטר ניתן לידיעבאופן מידי את הצרכנים בימאגרי תפוצה רלוונטיים - זה זול ונגיש。

רשתוחברתיות כגון פייסבוק, יוטיוב, הן כלי פופולרי היום ושם כל אחד יכול ובחינם לחשוף קלהלים מגוונים את המס הפרסומי ולקבל משוב מחברים.

ישנן עוד סוגיות רבות:

דריו, טלויזיה אושיוק גארילה.מה עשוים בנקודות המכירה ואיך יראו כובשי המדף?דתי הצרכן מעדיף את הזול ביותר?כיצ דשפיע עיצוב המוצר על הרכישה, באיזה סגנון לעצב לוגוומה משמעות הצבע שנבחר

מתי לעשות מבצעים וכיצד לשוקם, 1+1 או 4 בב-100, אך לא וכל לגעת בכולן במאמר אחד.

יש לך עוד הרבה שאלותושתובות, אנחהו כאן לתת מענה.גם בואצאפ WhatsApp: +27604671893