צבעי ולוגווהצבעים בבמיתוג הינם בעלי תכונה קולקטיבית שאינם תלוים במושגים, צורות ושמות.

כחול השמים, אודם השקיעה, ירוק העצים וכל שאר צבעי הטבע הנפלאים, מקסימים אותנ ובכל פעם מחדש, ומטביעים בנ ות א חתומם.הם משפיעים על מצב הרוח שלנו, על הרגלי הקנייה, על דפוסי ההתנהגות עול אופן קבלת החלטות.פסיכולוגיה של צבעים חוקרת את האופן שבו צבעים מסוימים משפיעים באופן שונה על אנשים.

אין צבע טובאו צבע רעבמיתוג עסקים, יעצוב לוגוופרסום, יש קר שימוש בצבעב קונוטציה לא נכונה והרמוניה בין הצבעים מאחדות את רובדי הנפ שונעימה למראה.

מהיכן הגיעואלינו הצבעים?

גלגל הצבעים אשר הומצא על ידי איזק ניוטון בשנת 1666 כאשר הוא לקח את בר הצבעים שנוצר על די המעבר של אור דרך מנסרה, הופך אותה לגלגל הצבעים המוכר לנו היום.הגלגל כולל 6 צבעי יסוד: דאום, כתום, צהוב, ירוק, כחול וסגול.16 דיליון בעים, טונים וגונים מקודים לארבעמשפחות טונים ומיוחסים לארבעה סוגים בסיסיים של אישוית.

חברת Adobe עשתה למעביצם רבים את החיים קלים עם גלגל צבעים ייחודי שמקל על משימת בחירת הצבעים למותג.דעזרת הגלגל הזה ניתן לבחור שילובי צבעים פופולאריים שמתאימים למיתוג.

אייזק יוטון גלגל הצבעים

יתוגצבעים

כאשר מדברים על מיתוג יעסקי הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא בחירת הצבעים.אנויודעים לזהות מותג על פי הצבעשול.הצבע יבלוט באתר האינטרנט, בכרטיס הביקור、 עיצוב לוגו, במייה החברתית וכו'。למשל חברת קוקה קולה משתייכת כמעט באופן אוטומטי לצבע האדום.
מרבית האנשים בוחרים את צבע המותג מתוך שיקולים אסתטים, בלי להיות מודעים להשפעה העמוקה של הצבע על הנפש.כמו כן, לצבעים יכולת נסתרת לשנות מצברוח דופוסי ההתנהגות.היכולת האנושית לפרש את העולם באמצעות צבעים הייתה חיונית להישרדות המין האנושי.עם הזמן התפתחובעיניים ובמוח תאי עצב מיוחדים המגיבים לגוון צבע מסוים.

מתבר שהגובה הרגשית לצבע נקבעת על ידי רמת הבוהק של צבע.ככל שהצבעבוהק יורת, כך הוא מעור תגובה חזקה יורת.כך למשל צהוב בוהק מעורר תגובה חזקה ולכן משש לאפוד אזהרה.דימשו בצבעא דום בהגזמה גורם לגירוי פיזיולוגי משי.במחקרים רבים הוכח עליה בלחץ דם, בנשימה ובדופק מואץ ובעליה בתדירות מצמוץ עינים.כחול לעומת זאת הוכח כגורם יעיל לרגיעה פיזיולוגית.

כאשר אנו בוחרים שימוש בבצבע למותג שלנו, כדאי להתייחס למשעות החיובית והשלילית של הצבעים בקהשריםת רבותיים של הקהל היעד שלנו.דאופן השיומש בבצבע משפיעה על המסר הסופי שמעביר הצבע בתהליך מיתוגו לעסק.

משמעות הצבעים משיתוג

עיצובלוגו בצבעא דום

צבעאודם לוהט

הצבע הנפוץ ביותר ב-עיצוב לוגו לעסק אחרי שחורולבן ומאחוריו נמצאים החיים והריגוש והוא הצבע העזוהמריץ ביותר.דאום הוא אנרגטי, נחשבל עוצמתי מאוד הוא משוך תא שומת ליבנו ראשון מבין כל הצבעים.הוא משתייך למשפחת הצבעים החמים ומסמל תשוקה, עונג, ומעור תיאבון ולכן הוא מתאים ליתוג בתחום האוכל.שימשוא ל מבורק בצבע מסמל אלימות, דם ויעור תוקפנות ותחושת אי נוחות.באים נשתמשלמיתוג חברות צעירות כמו הייטק, סטארטאפ, מחשבים, אוכל, מרכז ביליוים.

צבעשחור קלאסי

הצבע הקלי השחור מביא עמו עוצמה ידע, ולעיטים מסתורין ועל כן יכול לעור פחד。הוא צבע אשר אהוב על צעירים ובולט אמוד בשילוב עם צבעים אחרים ומוסיף להם נופך דרמטי.דוא צבע שולט ביצירת לוגו לחברה.אך אין להפריז בשימוש בו מכיון שעודף שחור יצור הרגשת דכדוך אל ומחאה.במיתוג יש להשתמש בומ ינון נמוך וכך הוא יסמל יוקרה, כוח ושאפתנות.למשל מעט שחור בשילוב זהב יהיה שילוב יוקרתי מאוד.

צבע כתום אש

משתייך לבקוצת צבעים חמים, צבעי דמה וככזה מסמל בריואת, שאפתנות, חיוניות, ורגשא ופטימי.במיתוג ויצירת לוגו עעסקי, זה צבעא ידיאלי למסעדנות כיון שהוא מעור תיבאון.זהו גוון המעודד חיונית ושמחת חיים, בביטוי עצמי והתלהבות ולכן נשלבאות במינון מתאים במקות הומי אדם כגון קניון אותיאטרון.

כחול שמיים

מתקשר בעיקר לצבע השמים, חיים ומים, השמעני קלו איכות של אחד מיסודות העולם.כחול הוא צבע מרגי עשאר משפיע עלינו באופן מנטאלי, הוא מבטא אמון, ביטחון, נמאנות, ויציבות.גווני הכחול הרמוניים, מרגיעים ועוזרים ל ריכוז.

הכחול נחשבל צבע האהוב ביתור לשימושביצירת מיתוג עסקי ועיצוב לוגווכמו כן בתרבויות שונות ברחבי העולם.במיתוג נשתמשבול עסקים שרוצים ל דשר אמינות, סולידיות, בריאות כמו משרדים משליתים, עורכי דין, אדריכלים וחברות בניה.

ירוק מלבל

הצבע הירוק נמצא באמצע ספקטרום הצבעים.הוא צבע מאוזן ומאפשר מנוחה ליען.צמיחה, שגשוג, בריאות, כל אלה מסמלים את הצבע הירוק.ההקשר האוניברסאלי לירוק הוא הטבע.הוא מסמל התחדשות וצמיחה, מבטא תקוה, ולפיכך הוא צבע הרמוני ומרגיע מאוד.דבמיתוג הירוק משמש בעיקר לתחום הבריאות והכסף למשל מיתוג משרד רואה חשבון מיתוג מרפאה וחדרי טיפולים.

לבן טהור

לבן הוא טהור, אשר מסמל תום, שלוה ראשוניות הוצלחה.משרה אנרגיות של רעננות, התחדשות וחגיגיות אך בשיומש מוגזם עלול להיתפס כקר ומרוחק.נשתמשבות באיזון עם צבעים אחרים מרומים וכך נוכל להעביר מסר למבתונן.הצבעים הלבנים פופולריים במיתוג יועץ חתונות, טיפולי קוסמטיקה, מוצרי ניוי。

עיצובב לוגו גלובוס בצבעירוק
עיצוב לוגו צבע זהב יורקתי

זהב יורקית

מתקשר בעיקר לצבע החמים המבוססים על אדומים, צהובים, חומים וכתומים.במינון סביר זהב במבטא ביחון, יוקרה, ויציבות.במיתוג שתמש בו לעסקים שרוצים לשדר בעיקר איכות.הזהב פופולארי מאוד בקרב מעצבי אופנה, מכון יופי, בתי מלון ועורכי דין.דם נגזים בשימוש בזהבים המיתוג יהפוך לזול ואפקט היוקרתיות מהלוגו יעלם.

סגול מאזן

זה צבע שאינו מרבים להשתמש בו הומניטין שלו שנוי במחלוקת.יש הרואים את הסגול כצבעק סום, יוקרתי המשתייך לאצולה ומנגד מכבי הרסני.דסגול ייצג מצב של מודעות רוחנית מלאה, איזון וחוכמה.במיתשמש בולמרכז רוחני, דית, טיפולי.הסגולים פופולארים מאוד במכוני יופי, טיפולי ספא, חדר כושר וספורט.

לסיכום

בחירת בעים במיתוג העסק ובחירת צבע הלוגו הינם שלבים חשובים מאו דבשל הקמת עסק חדש。עעלינו לקחת את כל הקריטריונים האלו בחשבון, קהלי יעד, אמצעי פרסום, והמסר הסופי שנרצה לשדר לקלוחות.דאם אתה בשלב המיתוג וזקו ללו מגו קצועי במחיר אטרקטיבי, השתמש בתוכנה לעיצוב הללוגו באינטרנט וצור לוגו איכותי בתוך דקות בלבד.

לא בטוח כיצד להכין לוגו בד?דתחל כאן - דתחל כאן כיצד להכין לוגו לבד